Vánoce s jarmarkem v Perníkové chaloupce

Muzeum perníku a pohádek v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou v Rábech u Pardubic připravilo pro velké i malé návštěvníky vánoční výstavu perníků i předmětů, které od nepaměti krášlily nejkrásnější svátky v roce.
Již v sobotu 3.prosince od 9 do 17 hodin můžete navštívit Vánoční jarmark v Perníkové chaloupce, na němž si velcí i malí návštěvníci budou moci pod vedením laskavé paní Ježibaby vyzkoušet vytlačování perníčků do staročeských dřevených forem a také načerpat inspiraci pro domácí zdobení medových perníčků od zručné perníkářky paní Holmanové z Podkrkonoší. Budou k vidění i mistrovské práce z perníkářské dílny pardubické firmy Pavla Janoše, např. velký Mikuláš a betlémy z perníkového těsta. Pro radost sobě i druhým bude v prodeji vizovické pečivo od pana Nýdrle z Nové Paky, krásné ošatky a malované hedvábí z Poniklé či keramika, kratochvilné vystřihovánky a drátenický kalendář. Poprvé se v Perníkové chaloupce představí také pardubický spolek včelařů s provoněnou nabídkou kvalitního medu.
Svícen - Krásné Vánoce
Krásné Vánoce z dílny Pavla Janoše
V sobotu je Perníková chaloupka dostupná MHD č.16 z Pardubic anebo autobusovou linkou Pardubice - Hradec Králové a naopak Pěším turistům doporučujeme vystoupit na železniční zastávce Stéblová a pokračovat krásnou procházkou po žluté značce. Motoristé mohou využít parkoviště přímo pod hradem Kunětická hora.
Vánoční výstava v Perníkové chaloupce navazuje na stávající prohlídkové okruhy do Perníkářské dílny Ježibaby a do Světa skřítků a strašidel a v prosinci bude otevřena denně od 9 do 17 hodin. Ve všední dny mohou organizátoři výstavy "putovat po úřadech", proto doporučujeme před cestou do Perníkové chaloupky objednat se na telefonu 602 413 134.

(šm)