Svatováclavská perníková tlačenice

V den státního svátku 28.září od 9 do 17 hodin se v Perníkové chaloupce pod hradem Kunětická hora u Pardubic uskuteční Svatováclavská perníková tlačenice.
Všichni malí i velcí návštěvníci Perníkové chaloupky si budou moci vyzkoušet perníkářské řemeslo laskavé paní Ježibaby a vytlačit si voňavý medový perníček do formy s motivem svatého Václava (nebo s jiným motivem dle dohody).
Ing. Kvapil - Svatováclavská perníkové tlačenice 2006
Ing. Oldřich Kvapil na Svatováclavské perníkové tlačenici 2006
Nositel tradice ing. Oldřich Kvapil z Hořic v Podkrkonoší bude ukazovat, jak se zhotovují dřevěné formy na perníky, mistrovské zdobení perníčků předvede dr. Dana Holmanová z Třebihoště. Kromě stánků s keramikou a dalších řemeslníků bude v provozu i pohyblivý svět skřítků z pohádkové Šumavy.
Perníková chaloupka bude otevřena i o víkendu s tradiční nabídkou Muzea perníků a pohádek, Perníkářské dílny Ježibaby, Medového ráje, pohádkového Pekla a Ježíškova nebe. Další informace a fotografie najdete na internetové adrese www.pernikova-chaloupka.cz
Na vaši návštěvu se těší černé kočky Adéla a Lucie, zlatá rybka, Smolíčkův Jelen a všichni další obyvatelé tohoto laskavého pohádkového světa.

(šm)