Slet čarodějnic u Perníkové chaloupky

Provozovatelé pohádkového světa pod Kunětickou horou u Pardubic připravili ve spolupráci s rádiem Hey a královéhradeckým artkinem Centrál v pořadí už čtvrtý ročník Sletu čarodějnic u Perníkové chaloupky, ke kterému dojde tradičně v poslední dubnový večer.
V souladu s antidiskriminačními zákony je soutěž otevřena pro všechny ježibaby jakéhokoliv věku a pohlaví. Soutěžní disciplíny budou velmi jednoduché a žertovné: let zručnosti na koštěti, poznávání čarodějných lektvarů, znalost zaříkadel, soutěž ve hbitosti jazyka, volná disciplína, tanec s koštětem a - zlatý hřeb - promenáda bez plavek (módní přehlídka kostýmů).
Ježibaba roku 2006
Ježibaba roku 2006
Oproti předchozím ročníkům soutěžní klání vypukne už od 17 hodin, kdy se mohou o titul Malá čarodějnice ucházet všechny účastnice mateřskou a základní školou povinné.
Od 19 hodin pak začíná pro dámy krapet odrostlejší a pro staré báby do 999 let věku soutěž o titul Ježibaba roku 2008. Na vítězku čeká nejen tento atraktivní titul, ale i plnohodnotná cena v podobě zlatého koštěte...
Výjimečnou událostí večera se nepochybně stane slavnostní odhalení sochy paní Ježibaby v nadživotní velikosti, kterou ze vzrostlého topolu vyřezal a před Perníkovou chaloupkou umístil Mistr Josef Ciprián.
Z doplňkového programu mohou návštěvníci využít prohlídek Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby nebo si opéci buřtíka na Ohništi pro 12 měsíčků. Stravu pevnou i tekutou zajišťuje nedávno otevřená útulna U všech čertů, perníčky, suvenýry a tipy na další akce konané nejen v Perníkové chaloupce načerpáte v Informačním centru děda Vševěda.

(bal)