Vyrobte si perníček s motivem Václava!

Ráby - Chcete si zkusit vyrobit vlastní staročeský perníček? Můžete tak učinit už v neděli v Perníkové chaloupce v Rábech pod Kunětickou horou.
"Již tradičně se sjíždějí do Perníkové chaloupky ve svátek svatého Václava malí i velcí návštěvníci, aby si v den Svatováclavské perníkové tlačenice sami mohli zkusit vytlačit, vykrojit a upéci staročeský perníček - třeba právě ten s motivem českého krále," uvedl pro náš Deník za pořadatele akce Petr Baláž.
Po celý den budou mít návštěvníci možnost nakoupit u řemeslných stánků, seznámit se s ukázkou tradičního zdobení perníčků, spatřit práci mistra řezbáře Oldřicha Kvapila při vyřezávání perníkových forem. Mimo to budou zájemci moci zavítat také do Muzea perníku a pohádek, Otesánkovy světničky nebo vyzkoušet kolotoč na muří nožce s názvem "Domečku, otoč se!" či si nakoupit suvenýry a perníčky v Informačním centru děda Vševěda.
"Neméně důležitým bodem svátečního programu je pak představení Lidového divadla Terezy Marcely Slavíkové z hradu Křivoklátu, které v průběhu celého dne opakovaně sehraje frašku trhající bránice nazvanou Jak to vlastně bylo s knížetem Václavem? doplněnou veselými Malovanými pohádkami pro děti," dodal Petr Baláž.
"Perníková chaloupka bude tuto neděli otevřena od devíti do sedmnácti hodin," řekl jeden z pořadatelů.

(teh)
Pardubický deník 27.9.2008