Překoná farmář Honza rekord Jeníčků a Mařenek ?

Jako každoročně se letos ve státní svátek Mistra Jana Husa dne 6. 7. 2012 od 9 do 17 hodin uskuteční Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic - letos ve farmářském stylu.
Celodenní show v areálu Perníkové chaloupky přivítá farmáře Honzu Pokorného, který představí svoji výroční turistickou známku k této akci a odhalí své zážitky ze zákulisí natáčení TV reality show "Farmář hledá ženu".
Setkání Jeníčků a Mařenek 2012 - VTZ s portrétem farmáře Honzy Pokorného
VTZ farmáře Honzy Pokorného 6.7.2012
Program, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností - nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, poutavé vyprávění Jana Řeháčka o Janovi z Pernštejna, veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, turnaj pro dospělé o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby... Novinkou Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky bude také "Honzovo medové království". Poznáte, že hloupý Honza mohl ležet na peci, protože byl vlastně chytrý a nechal za sebe pracovat včely. Navštívíte jeho Medárium a zúčastníte se vytáčení a prodeje čerstvého medu.
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Ani v roce 2011 se rekord v setkání nositelů jmen Jan a Marie nepodařilo překonat. V Perníkové matrice se zaregistrovalo 79 Mařenek a 111 Jeníčků, tedy celkem 190 účastníků pokusu o rekord. K překonání rekordu z roku 2009 chybělo tedy 88 osob. Tak snad letos rekord opět padne.
Zájemci o netradiční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí ® zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí ®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme Pardubické zlato ® a Zlato z Pardubic ® !!!
O zábavu se kromě Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby postarají také "U všech čertů - útulna a občerstvovna", Červená Karkulka a Otesánkova mlsárna ®, kde budou létat do úst PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu.
Setkání se koná za každého počasí.

Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli. Těšíme se na vás.

(šm)