Sousedské slavnosti s Perníčkem a Marcipánkem

Přijďte si odpočinout do krásné jarní přírody Perníkového hejtmanství!
MAS Region Kunětická hora (občanské sdružení, jehož členy jsou mikroregiony obcí, neziskové organizace a podnikatelé) vás zve k návštěvě Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora u Pardubic ve státní svátek 8. května od 9 do 16.30 hodin.
Kunětická hora
Kunětická hora
Sousedské slavnosti jsou příležitostí nejenom k příjemnému setkání sousedů z širokého okolí Kunětické hory, ale také k vzájemnému poznávání historie a současnosti jednotlivých obcí a turistických zajímavostí.
V areálu Perníkové chaloupky vás potěší vystoupení pardubických folklorních souborů Perníček a Marcipánek a budete si moci projít naučnou stezku regionem se soutěží o bájný opatovický poklad. Kam na Pardubicku s.r.o. představí rodící se turistický produkt HONZA Z KUNĚTIC.
Na úspěch při minulých ročnících Sousedských slavností naváže REALITNÍ KANCELÁŘ PERNÍKOVÝCH NEMOVITOSTÍ ®, jež nabízí atraktivní bydlení v Perníkovém hejtmanství za zajímavé ceny. A to včetně pozemku, čísla popisného i výpisu z Katastru perníkových nemovitostí ®. Opravdu prozíravým investorům doporučujeme nakoupit v dostatečném množství PARDUBICKÉ ZLATO a ZLATO Z PARDUBIC od Krále perníku.
V Perníkové chaloupce bude otevřeno GINGERBREAD MUSEUM s vesničkou PERNÍKOV, PERNÍKÁŘSKÁ DÍLNA JEŽIBABY i Medový ráj s více než tisícem perníků z různých koutů Čech, Moravy a Slezska.
Otevřeno bude samozřejmě také U VŠECH ČERTŮ - útulna a občerstvovna. Gastronomickou specialitou, kterou přinesla ČERVENÁ KARKULKA, jsou Pečení holubi. Samé dobroty připravila i Otesánkova mlsárna.
Návštěvníci si budou moci prohlédnout nedaleký státní hrad Kunětická hora, kde se bude konat velký střelecký den - SHŠ Corporal (výstava a praktické ukázky palných zbraní od husitství až po II. světovou válku).
V podhradí u Restaurace pod Kunětickou horou je obora s jeleny, daňky, pštrosy, zubry, ovečkami, kozami a jinými zvířaty, na ranči návštěvníci budou moci ochutnat jízdu v kočáře s farmářem Honzou, co v televizi hledal ženu...
Přijďte, těšíme se na vás za každého počasí.

(šm)