Pokus o rekord s hercem Janem Skopečkem

Celodenní show Gingerbread Museum v areálu Perníkové chaloupky ve státní svátek 6. července 2013 od 9 do 17 hodin, jehož hlavním hostem bude herec Jan Skopeček. Po 14. hodině bude po besedě s fanoušky a autogramiádě uveden do Síně slávy Jeníčků a Mařenek a představí Výroční turistickou známku se svým portrétem.
VTZ Setkání Jeníčků a Mařenek 2013 - Jan Skopeček
VTZ s Janem Skopečkem
Vzácnými hosty budou i manželé Jan a Eva Přeučilovi, kteří dopoledne i odpoledne v nově vymalovaném divadelním sále zahrají Pohádky ze staré Prahy.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2010 - Divadlo Jana Přeučila a Evy Hruškové
Jan Přeučil a Eva Hrušková v Perníkové chaloupce 6.7.2010
Program, který bude moderovat Marie Schillerová, připomene řadu osobností - nositelů jmen Jan a Marie, přinese setkání se zajímavými hosty, např. s perníkářkou Marií Melšovou, poutavé vyprávění Jana Řeháčka, veselé kreslení Jana Honzy Lušovského, turnaj pro dospělé o cenu Jana Bechera, pohádky o Honzovi v podání divadla Ahoj z Chrudimi, tradiční jarmark a zábavu pro lid chudý i bohatý, od pacholků až po staré báby... Součástí Setkání Jeníčků a Mařenek u Perníkové chaloupky bude také "Honzovo medové království". Poznáte, že hloupý Honza mohl ležet na peci, protože byl vlastně chytrý a nechal za sebe pracovat včely. Navštívíte jeho Medárium a zúčastníte se vytáčení a prodeje čerstvého medu.
Nositelé jmen Jan a Marie (i jednotlivě) se kdykoliv v průběhu dne od 9 do 17 hodin mohou nechat zapsat do Perníkové matriky a aktivně se zúčastnit pokusu o překonání českého, evropského a světového rekordu (v disciplíně "největší setkání Jeníčků a Mařenek") z roku 2009, ověřovaného agenturou Dobrý den z Pelhřimova. Ani v roce 2012 se vzhledem k tropickému počasí a bouřkám rekord v setkání nositelů jmen Jan a Marie nepodařilo překonat. V Perníkové matrice se zaregistrovalo 55 Jeníčků a 43 Mařenek, tedy celkem 98 účastníků pokusu o rekord. K překonání rekordu z roku 2009 chybělo tedy 136 osob. Tak snad letos rekord opět padne.
Setkání Jeníčků a Mařenek 2011
Registrace Jeníčků a Mařenek v Perníkové matrice 6.7.2011 (Jan Rosák a Marie Schillerová)
Zájemci o netradiční dárek si budou moci v Realitní kanceláři perníkových nemovitostí ® zakoupit perníkovou chaloupku včetně pozemku, čísla popisného a Výpisu z katastru perníkových nemovitostí ®. Je ideální třeba pro novomanžele ("ať mají kde bydlet"). Opravdovým a prozíravým "investorům" doporučujeme Pardubické zlato ® a Zlato z Pardubic ® !!!
O zábavu se kromě Muzea perníku s Perníkářskou dílnou Ježibaby postarají také "U všech čertů - útulna a občerstvovna", Červená Karkulka a Otesánkova mlsárna ®, kde budou létat do úst PEČENÍ HOLUBI převážně rostlinného původu.
Setkání se koná za každého počasí.
Nositelé jmen Jan nebo Marie, přijďte i jednotlivě či s rodinnými příslušníky a přáteli. Těšíme se na vás.

(šm)